Psycholog: jak przebiega wizyta ?

przez | 5 lutego 2020

Psycholog – nad wizytą u niego zastanawia się coraz więcej osób, jednak obawa przed powierzeniem obcej osobie swoich problemów, wątpliwości cały czas jest duża. Gabinet psychologa często jest “ziemią nieznaną”, a wiele niewiadomych związanych z pierwszą wizytą wprowadza w niepokój czy stan niepewności. Wszystko to dodatkowo zniechęca do szukania wsparcia specjalisty, nawet wtedy, kiedy mogłoby okazać się bardzo skuteczne. Zobacz, jak przebiega pierwsza wizyta u psychologa i czego możesz się po niej spodziewać. Dowiedz się też, jak się do niej przygotować i poznaj różnicę między psychologiem a psychiatrą i między psychologiem a psychoterapeutą.

Rozpoczęcie współpracy z psychologiem może być dobrym rozwiązaniem, jeżeli doświadczane sytuacje czy uczucia sprawiają wrażenie, że nie jesteśmy w stanie sami sobie z nimi poradzić. Bywa, że osoby najbliższe nie potrafią być wystarczającym wsparciem, zaś dotychczasowe metody radzenia sobie nie przynoszą ulgi, bądź są dodatkowym źródłem dalszych komplikacji.

Jeżeli w wyniku własnych obserwacji lub sugestii kogoś bliskiego zapada decyzja o skorzystaniu ze wsparcia specjalisty, warto zadbać jeszcze o kilka szczegółów – to po to by inwestycja w poprawę komfortu życia okazała się skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *